Bizden Haberler

AKUSTİK TASARIM VE PANELLER

DİSCO – BAR SES YALITIMI

Disco ve barlar eğlence mekanları arasında en çok tercih edilen ortamdır. Disco ve barlarda yüksek seste müzikler çalmaktadır.

Bu sesler civarda oturan kişileri ve işletme yanındaki diğer işletmeleride rahatsız eder.

Disco ve bar ses yalıtımı yapılmadığı takdirde, iç mekanlarda oluşan ses, dışarıdaki ortama aktarılarak çevrede aşırı rahatsızlığa neden olur.

Bu da halkın sağlığını tehdit etmektedir. 

Disco ve barlarda yüksek seste müzikler ve basslar kullanıldığı için ses yalıtımı yapılması da yasal olarak zorunlu hale gelmiştir.

Disco ve barlardaki sesler gürültü kirliliğine neden olur.

Bu sebepten ötürü ses yalıtımı yapılması zorunludur.

Ses yalıtımının bu mekanlarda kusursuz olması gerekir. 

Yüksek Bas sesi, bağırma sesleri, yüksek sesle müzik arka plandaki uğultu ve tüm kötü seslerden arınmak için ses yalıtımı yaptırabilirsiniz.

Disco ve barlarda ses yalıtımı yapılmadan önce uzman ekibimiz tarafınca ortamda öncelikle keşif yapılır.

Ortamdaki seslerin şiddeti , yoğunluğu, yakı ve eko gibi sorunlar belirlenir, Daha sonra ise ortamda hangi ses yalıtım malzemeleri kullanabilir olduğu tespit edilir.

Disco ve barlarda ses yalıtım malzemesi olarak yüksek performanslı ürünlerden bariyerli akustik süngerler kullanabilir, tavan ve zeminde ses kesici ses yalıtım malzemeleri kullanabilirsiniz. Ortamın akustiğini ve dekoratifliğini sağlamak için; akustik sünger, tekno touch sünger, kumaş paneller, baffle, yüzer tavan gibi ses yalıtım malzemelerimizi tercih edebilirsiniz.

TİYATRO SALONU SES YALITIMI

Ses yalıtımının yapılması gereken bir başka yer de tiyatro salonlarıdır.Seyirci oyun esnasında sahneden gelen sesi rahat bir şekilde duyabilmesi akustik bir ortam olması gerekir.Aynı şekilde tiyatroyu izlerken dışarıdan gelecek seslerinde izolasyon olması gerekmektedir.

Tiyatro salonu ses yalıtımı yapılırken bir başka dikkat edilmesi gereken konu ise ortamın dekoratif gözükmesidir.Ortamın akustik olması için dikkate alınan konular; yalıtım malzemesinin hacmi, döşeme seçimi, salonun yapısı, eşyaların konumu, absorsiyonu ve ses kaynağının özellikleri alınmalıdır.Bu tarz ortamlarda mekanda gürültü olmamalı, sesin titreşim, rezonans değerleri optimum olmalı ve gürültü ihtiva edilmemelidir.

Bu tarz ortamlarda mekanda gürültü olmamalı, sesin titreşim, rezonans değerleri optimum olmalı ve gürültü ihtiva edilmemelidir. İstenmeyen ve rahatsız edici seslerden ortamın arındırılması, dış mekanlara sesin aktarılmasının engellenmesi için uygun koşulları oluşturmak yalnızca ses yalıtımı firmalarının desteğiyle sağlanabilir.

MUZİK ODASI SES YALITIMI

Müzik odaları, dış ortam sesinin sıfır düzeyinde olmasını gerektiren mekanlardır. En ufak bir gürültü dahi hatalara neden olabilmektedir. Müzik odası ortamında etkili sonuçlar almak için malzeme seçimi son derece önemlidir. Çocuğunuz veya sizin boş zamanlarında yeni bir enstrüman çalmak veya öğrenmek isterseniz, bir müzik odası olması gerekir.Bu özel oda,mümkün olan en iyi akustiğe sahip olması gerekir.Müzik Odası Ses Yalıtımı akustik mekanlarda ses yalıtımı yapılması gerekli alandır.

Nasıl Yapıyoruz ?

Müzik odaları evinizde veya özel bir mekanda olabilir, ortam akustiğinin iyi olması dışında, içeriye gelen sesler veya dışarıya çıkan sesler rahatsızlık doğurabilir. Bunun önlemek adına duvar, tavan ve zeminlerinizde ses yalıtımı malzemeleri ile sizinle ön görüşme veya keşif yaptıktan sonra uygulama ekibimiz en kısa sürede müzik odanızın hem akustik düzenlemesini hemde ses yalıtımı uygulamasını gerçekleştirecektir.

Müzik Odası Akustik Yalıtımı

Uygulama sadece müzikal yetenek gelişimi için değil, ilerde profesyonel bir müzik kariyeri oluşturmak içinde önemli. Profesyonel ses kalitesi ile gündüz veya gece özel bir odaya sahip özgürce müzik üretebilirler ve çevrerinizdekilerie Rahatsızlık verebilecek hiç bir ses dışarıya çıkmayacak.Enstrüman odaları bateri odaları ve çalgı odalarında kaliteli ses ve performans almak için akustik ses yalıtım hizmetlerinden yararlanmalısınız.Firmamız İstanbul’dan tüm Türkiye’ye hizmet vermektedir.

Akustik seslerin düzenli olması önemlidir ve yüksek ses çıkabilen mekan olduğu için dışarıdan gelen seslerin içeri girmesi sorun olacağı için müzik odası ses yalıtımı yapılmaktadır.Herhangi bir gürültüde hatalar olabilir, ses yalıtımı önemlidir.

Kayıt odaları ve stüdyolarda ses düzenleme ve ses yalıtımı uygulamaları önemlidir.Yapılacak olan çalışmaların kaliteli olması gerekir.

Bahsi geçen ses yalıtım malzemelerini kendiniz Pan Technical Systems  firmamızın mühendisleriyle  vereceğiniz krarlar doğrutusunda satın aldıktan sonra uygulamasını yine firmamızın mühendislerinden alacağınız eğitimlerle gerçekleştirebilirsiniz. Ürünlerimiz I. sınıf malzemeler olup, uygulamaları kolay esnek malzemelerdir. 

 

REJİ ODASI SES YALITIMI

Reji odanızın daha rahat,profesyonel çalışma alanı olması amacıyla ses yalıtımı uygulamaları yapmaktayız. 

Televizyon stüdyolarında en önemli ünite reji odasıdır. Burada yönetmen, teknik yönetmen, resim seçici, altyazı operatörü gibi görevliler çalışır.

Burada iş performansı ve huzurlu bir ortam için ses yalıtımı yapılmalıdır.

Nasıl Yapıyoruz ?

Öncelikle mekana ses girmemesi önemli olduğu için duvarlara ses izolasyon süngerleri kaplanır üzerine alçıpan çekilir ve boyaya hazır hale getirilir.

Daha sonra duvarın işlemi bittikten sonra istenirse yine akustik sünger veya kumaş kaplı paneller ile hem akustik düzenleme sağlanır hemde dekor açısından kullanılabilir.

Televizyon Kanalı Reji Odası Ses İzolasyonu

Ses izolasyonu televizyon, radyo kanallarında, reji odalarında yapılabilir.

İstediğiniz oranda ses kesecek malzemeler kalınlık ve yoğunluğuna göre seçilebilir.

Sadece insan konuşma seslerinin yalıtımı yapılmak isteniyorsa bu durumda direk duvarlara yoğun ve kalın akustik sünger kaplanabilir.

Ses yansıması, eko, yankı gibi problemlere karşılık ortamda dekoratif gözükecek bir malzeme olarak da kumaş kaplı panelleri tercih edebilirsiniz.

İstediğiniz renk ve modelde istediğiniz boyutlarda sipariş verebilme imkanınız mevcuttur.

TOPLANTI ODASI SES YALITIMI

Otellerin ve Şirketlerin önem seviyesi yüksek toplantılarını, alacağı kararları hassas gizlilik çerçevesinde yapabilmeleri için özel ses yalıtımlı toplantı odaları hazırlıyoruz. Özel güvenlikli toplantı odalarında alınan karar veya yapılan anlaşmaların o şirketin geleceği adına ne denli önemli olduğunun bilincinde olarak maksimum kalitede yalıtım malzemeleri ve profesyonel uygulama ile toplantı salonunuzu dış dünyadan izole ediyoruz.

Nasıl Yapıyoruz ?

Eğer mekanda ciddi bir ses yalıtımı yani, içeriden dışarıya, dışarıdan içeriye giden yüksek sesler mevcut ise bu duruma göre ses yalıtımı uygulaması yapılması gerekmektedir. Sesin şiddetine göre malzeme kullanımı size maliyet olarak geri dönecektir.

Teknik ekibimizle görüştükten sonra mekanın fotoğrafları veya canlı keşif ile bir çözüme ulaşılır. Size teklif ve malzemeler sunulacaktır. Onayladığınız takdirde en kısa süre içinde ses yalıtımı uygulaması başlayacaktır.

TOPLANTI ODASI SES YALITIMINDA KULLANILAN MALZEMELER

Öncelikle kesmek istediğiniz ses oranı ve sesin şiddetine göre malzeme seçimi önemlidir. Eğer güçlü bir ses kesilmek isteniyorsa bariyerli ürünler tercih edilmelidir. Bu malzemelerin kalınlık ve yoğunlukları ses yalıtım performansını ve ses kesme katsayısını direkt olarak etkilemektedir. Yanmazlık özelliği olan ve sadece ses emici akustik düzenlemelerde (eko,yankı,ses karmaşası) kullanılan ürünlerde mevcuttur.

Bu ürünleri duvar ve tavanlara uygulayabileceğiniz gibi zeminlerde kullanabileceğiniz ses izolasyonu sağlayan darbe emici seslerin yalıtımda kullanılan kauçuk levha ve kauçuk tabanlı akustik halılarda mevcuttur. Ses karışıklığı, yankı gibi sorunları engellemek için akustik kumaş kaplı panelleride kullanabilirsiniz. Kumaş kaplı panellerin renk ve model seçenekleri mevcut olup mekanınıza hoş bir görünüm sağlayacaktır.

Sizde toplantı odanızda akustik ses yalıtımı yapmak istiyorsanız; sizler için ses yalıtım malzemeleri satışımız ve uygulamamız mevcuttur. Akustik Ses Yalıtımı sayesinde toplantı odalarınızdan ses dışarı sızmaz.

Toplantı odaları hakkında daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

-/-
-/-
-/-
-/-
-/-
-/-
-/-
-/-
-/-
-/-
-/-
-/-
-/-
-/-
-/-